Poznańskie targowe hale.
Poznańskie targowe hale.
Najstarsze targi odbywają się w stolicy wielkopolski, tam również znajdują się największe hale, to dowód na to że Poznań zasługuje na miano lidera inwestycji.W stolicy wielkopolski jest niezliczone mnóstwo inwestycji, wiele inwestycji deweloperskich to mieszkania właśnie, lecz to również rozliczne hale fabryczne i targowe.

Ot, przykładowo stolica wielkopolski to jest od wielu już lat, miejscem jednych z największych targów w tej części Europy, a na pewno w Polsce. Targi poznańskie – bo o nich mowa, to miejsce targów przede wszystkim rolniczych, jako że wystawiane są tam od początku, zarówno maszyny rolnicze, , silosy, niemniej także to prezentacja najnowszych maszyn i urządzeń ogólnie rozumianego przemysłu spożywczego.

W przeciągu czasu który minął od początku lat dziewięćdziesiątych kiedy to targi „poznańskie”, były organizowane po raz pierwszy wiele się zmieniło. Albowiem wystawy rozmaite to już tematyczne wystawy dla wielu branż – niemniej wciąż pokrewnych z food sektor. Od roku 2009 targi ów są organizowane w kooperacji z targami Lubelskimi, gdzie hale targowe zapełniają przede wszystkim sektory producentów alkoholi, czyli zarówno producenci wódek, nalewek, oraz win – których to całe zbiorniki zalegają piwnice winne. Są to także piwa, gastronomia, itp. Jest to także zakres salonów odnośnie Franszyzy – w którym to systemie buduje się nawet obiekty rozmaite firmowe, restauracje, magazyny hurtowni, a nawet zdarzyć się może że i firmowe mieszkanie Poznań. Natomiast kolejnym salonem tematycznym jest salon odnośnie wyposażenia sklepów, lecz także salon wyrobów spożywczych i napojów. Warto wspomnieć iż salony wystawiennicze, od swego zarania – kiedy to było przede wszystkim prezentacje sklepów, ciągników i maszyn do produkcji kartonów, salony wystawiennicze cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony ludzi interesu, jak też zwyczajnej, zwiedzającej gawiedzi. Poznań to nie może targi we Frankfurcie, czy Genewie, bynajmniej też dobre.